X

Magiczne mariuszki i jak je zdobyć.

00:00 02-08-2019 samlis

Podczas Zakonek 2019 będziesz mógł zdobywać walutę konwentową, która będzie wykorzystana podczas Niedzielnej licytacji. Jak już wiesz lub jeszcze nie, zdobyć ją można na trzy różne sposoby; zwyciężyć w konkurencji, wykonać zadanie na Battleground - Zakonki lub pobierając zadanie z Systemu "Quest". Za te dwa ostatnie sposoby otrzymasz kapsel, który możesz wymienić na 10 Mariuszków. Pamiętaj, że podczas licytacji obowiązywać będą tylko Mariuszki.

"Atrakcje" a.k.a. Atrakcje


Oczywiście jak co roku będzie do wyboru szereg atrakcji, a za większość z nich będzie można otrzymać nagrodę w postaci Mariuszków. Nagroda należy się tylko najlepszym i zależnie od konkurencji może to nie być drugie i trzecie miejsce.
Co trzeba zrobić, aby brać udział w jakiejś atrakcji? Zgłosić się przed jej rozpoczęciem do Info Pointu i tam zapisać jako uczestnik atrakcji. Nagrody, czyli mariuszki, odbierane są w Info Poincie po dostarczeniu przez prowadzącego atrakcję listy z wygranymi.


"Quest"


Działanie systemu jest proste. Wystarczy przyjść do Info Pointu, pobierać zadanie, wykonać je i poddać je ocenie organizatorowi, który jest w okolicy. Jeśli uzna on, że wypełniłeś zadanie, da Tobie kapsel, który wymienisz w Info Poincie na mariuszki. Za każde wypełnione zadanie otrzymasz 10 mariuszków, a czasami nawet więcej. Ilość zadań jest ograniczona, dlatego zalecamy się spieszyć.

Reasumując:

  • Zadania pobierane są w Info Poincie od godziny otwarcia.
  • Realizacja zadań weryfikowana jest przez Organizatorów, którzy wydają kapsle do wymiany na mariuszki.
  • Realizacja zadań w Info Poincie jest niemożliwa, chyba że zadanie wskazuje to miejsce.
  • Wymiana kapsla na walutę konwentową odbywa się tylko w Info Poincie

FAQ:
1) Nie podoba mi się pobrane zadanie, chce inne:
Nie ma problemu, możesz wymienić do 3 razy zadanie w ciągu 20 minut w Info Poincie.

2) Odstawiłem szopkę, ale nikt z organizacji tego nie widział:
Niestety, będziesz musiał powtórzyć, aby zaliczyć zadanie. Zalecamy wykonywać tego typu w Barze gdzie może być największe stężenie organizatorów.

3) Wykonałem zadanie, ale organizator nie miał przy sobie żetonów:
Jeśli to możliwe to poproś go, aby poszedł z tobą na Info Point potwierdzić wykonanie zadania.

4) Ktoś miał takie samo zadanie i zrobił je lepiej, a org nie chce mi dać żetonu:
Jeśli jakimś cudem taka sytuacja wystąpi, zgłoś to na Info Point, wyjaśnimy całą sprawę.

"Battleground - Zakonki"


Czym jest Battleground Zakonki już pewnie wiesz, jeśli nie to polecamy lekturę "Co to jest Battleground" oraz zasady obowiązujące na niej. Podczas tegorocznych Zakonek, na obszarze BG-Z będzie można znaleźć 'Fabularne fanty' czyli odpowiednio oznaczone przedmioty. Rzeczy tego typu będzie można wymienić na wejściu do strefy na kapsle. Cennik wymiany będzie widnieć przed wejściem i może być zależny od ilości osób w strefie (im więcej, tym ciężej coś będzie zdobyć). Dodatkowo, kapsle można zdobyć za zwycięstwo w Eventach na BG-Z. Informacja o możliwości zdobycia nagrody będzie podana przed rozpoczęciem konkurencji.
Niektóre rozgrywki wymagać mogą odpowiednich przedmiotów do ich realizacji. Będzie można je wypożyczyć za drobną kaucją zwrotną, która ustalana jest w zależności od ilości osób w strefie. Górna granica kaucji wynosi 300 mariuszków; tak mariuszków nie kapsli. Pamiętaj, że to jest kaucja zwrotna, także jeśli powierzony przedmiot wróci cały i zdrowy, to odzyskasz całość kwoty.

FAQ:
1) Podczas rozgrywki trafiłem na terminatora, który nie dość, że mnie zabił to zabrał mi przedmioty: Zgłoś to jak najszybciej na wejściu do strefy. Im więcej szczegółów podasz, tym łatwiej będzie nam go zidentyfikować i wykluczyć z dalszej rozgrywki.

2) Ok zgłosiłem go, ale co z moimi fantami:
Niestety ciężko nam będzie zweryfikować, czy faktycznie je miałeś (chyba, że masz kamerkę i nagrałeś całą sytuację). W takim wypadku przedmioty wpadają ponownie do strefy, a ty dostajesz ich bardzo przybliżoną lokalizację.

3) Jest jakiś pancerny koleś, dosłownie wygląda jak chodzący czołg:
Daj nam o tym znać, wyznaczymy za niego sowitą nagrodę. Pamiętaj, że każdy pancerz ma słaby punkt.

4) Nie mam repliki/nie mam amunicji/nie mam otuliny, czy mogę wejść w strefę: Tak, póki masz kamizelkę odblaskową i okulary ochronne lub inny środek ochrony oczu dopuszczony przez nas to śmiało wbiegaj tam w gaciach.