X

Opisy atrakcji

00:00 05-08-2017 Sarias

BLOK ATRAKCJI

 

10:00-11:00 Sobota

Brazylijskie Ju-Jistu czyli zapasy w pidżamkach

Poranki na pustkowiach bywają ciężkie, zmęczenie podróżą, zmęczenie nocą poważnych rozmów, stopy bolące od kroków całonocnego poloneza, wszyscy to znamy. Wychodząc Wam naprzeciw, żeby dzień zaczął się aktywnie, specjalnie dla Was zostaną poprowadzone warsztaty sztuk walki. Będzie się można nauczyć paru ruchów, a także zmierzyć z innymi porannymi zwłokami zwanymi dla niepoznaki uczestnikami. Za to też będą nagrody i przewidujemy dodatkowe punkty za walkę w pidżamce.

 

11:00-12:00 Sobota

Szachy wikingó … eee mutantów.

Po tym jak już rozruszaliście kończyny czas ruszyć głową. Stara nordycka gra planszowa dostosowana do warunków współczesnego pustkowia. Szybkie do nauczenia się, ale dające mnichom z klasztoru Ko-sza-lin okazję do lat treningu w cichości blokowych świątyń. Nic tylko grać.

 

12:00 – 13:00 Sobota

Warsztaty „Biblioteki Miodu”

Zakonki to jedyny konwent w Polsce, na którym dowiesz się o kwiatkach i pszczółkach wszystkiego co chciałbyś wiedzieć oraz tego czego nigdy nie chciałeś wiedzieć. Serio będziemy mówić o miodzie, a nie o preferencjach zawodowych Sashy Grey.

 

13:00 – 14:00 Sobota

Przeciąganie liny w błocie

Mamy linę, mamy błoto, mamy wodę żeby zmyć błoto. To jest atrakcja, która nie może się nie udać, no bo, hej błoto, każdy lubi się taplać w błotku, a już zwłaszcza takie świnki jak my CHRUM CHRUM.

 

14:00 – 15:00 Sobota

Warsztaty walki bronią bezpieczną go-now i otulinami

Weź w swą dłoń swoją cenną wycrafconą w pocie czoła srebrną kiełbaskę i naucz się nią robić takie rzeczy, że inni parówkowi rycerze będą Ci zazdrościć. Przygotowaliśmy dla Was profesjonalne warsztaty walki bronią bezpieczną, prowadzone przez jednego z najlepszych zawodników miecza półtoraręcznego na świecie.

 

14:00 – 15:00 Sobota

Turniej Neuroshimy Hex

Więcej planszówkowych atrakcji czyli jak się dobrze bawić na Zakonkach i nie ruszać dupy z chłodnego baru. Hexa zna każdy, nie trzeba nic dodawać. Liczba miejsc ograniczona.

 

15:00 – 16:00 Sobota

Turniej Mini Golfa

Piłeczki, kijki, dołki które nie są dołkami tylko puszkami i innymi śmieciami oraz tory przeszkód zrobione z inwencji twórczej, chorej wyobraźni oraz wątpliwej jakości materiałów. Zabieraj kija, zabieraj dżentelmeńska marynarkę oraz głupią czapkę i daj się ponieść sportowym emocjom.

 

16:00 – 18:00 Sobota

Turniej Juggera

Wy tu, my tam, na 3...2...1 jugger biegniemy do siebie i udajemy, że ta gra ma jakąś taktykę. Co ja wam będę ściemniał, jak ktoś nie wie co to jugger niech to wygoogla. Niechaj zacznie się doroczne zakonkowe ritual banging with plastic toys.

 

 

18:00 – 19:00 Sobota

Tacker o zachodzie słońca

Bezmyślna przemoc, ryzyko urazów, zachodzące słońce oraz muzyka Enio Morricone w tle. Możesz być dobry, możesz być zły i pewno jesteś brzydki, ale nigdy nie będziesz gotowy na epickość tej atrakcji. Jak nie wiesz na czym to polega to koniecznie chcesz to zobaczyć, chyba jeszcze nic głupszego nie wymyśliliśmy.

 

19:00 – 20:00 Sobota

Turniej Darto-strzykawek

Masz tarcze i masz strzykawki. Czy lata spędzone na polskich dworcach, bilety na berlińskie love parade oraz czytanie tygodnika tydzień na działce zaowocowały idealną zdolnością obsługi strzykawki w jej balistycznym aspekcie? Czy trafisz do celu niczym Robin Hood w Robin Hoodzie i Tommy Lee Jones w Ściganym?

 

20:00 – 21:00 Sobota

Warsztaty survivalowe

Sławek szef Preppers Poland planuje pokazać Wam parę sztuczek rodem z poradników przetrwania i wcale nie będzie to wykład na temat freeganizmu. Być może nauczycie się rzucać bolasem, a może robić ognisko, a może ustrugacie kije i pójdziecie na wiejską dyskotekę polować na mamuty. Któż to wie? Wpadnij i przekonaj się sam!

 

20:00 Sobota

Turniej pokera

Klasyczny texas hold’em. Klasyczne zasady. Klasyczne zwycięstwa. Super okazja do potrenowania przed larpem.

 

21:00 Sobota

Retro i synth wave party

Dobre bity w starym stylu. Będą lejzory, bassy i pierdolnięcie. Mamy dla Was farbki fluorescencyjne do pomalowanie twarzy, Wy zadbajcie o odpowiedni ubiór. To co rozkurwimy razem ściany?

 

18:00 Poniedziałek

Konkurs strojów

Od razu mówimy, że pidżamki się nie kwalifikują. Pokaż swój najlepszy strój. Nie potrafię napisać nic śmiesznego bo cosplay to wojna. Taki wietnam z worbli i pianki eva.

 

 

BLOK AUTORSKI

 

15:00 – 16:00 Sobota

ABC Uniwersum Metro 2033 - Tomasz Wiklandt i Paweł Majka

Podziemia, metro, degrengolada społeczna, fajny świat i open source uniwersum. Nie wiesz co to metro? Przyjdź i się dowiedz. Wiesz, ale nie lubisz? Przyjdź, a może polubisz. Lubisz? No to czemu masz nie przyjść?

19:00 – 20:00 Sobota

Spotkanie autorskie Artur Chmielewski

Nie tylko autor książek w klimacie metra, ale i znany fotoreporter. Przyjdź, zbij piątkę, warto.

 

 21:00 Sobota

Spotkanie autorskie Beniamin Muszyński i paragrafówki

Kiedy Beniamin wpadł na Zakonki po raz pierwszy to przepadł na całą noc z grupą uczestników i wspólnie robili paragrafówki. Czy naprawdę potrzeba Wam lepszej rekomendacji niż nerdy, które uznały to spotkanie za lepsze niż wieczorna impreza?

 

 

BLOK LARPOWY

 

12:00 – 13:00 oraz 18:00 – 19:00 Sobota

Spotkania przedlarpowe

Poważne larpy, długa mechanika, Zakonki się zmieniają. Żeby za nami nadążyć wpadnij posłuchać o zmianach, usłysz parę porad jak larpować lepiej, co robić, a czego nie. Zadaj swoje pytania jak coś jest niejasne. Serio mówię, wpadnijcie nas posłuchać, unikniemy nieporozumień. Prelekcja jest prowadzona dwukrotnie, dwa razy powiemy to samo, wystarczy być raz.

 

13:00 – 18:00 Sobota

Akredytacja larpowa

Wpadnij do info point’u, sprawdź swoją replikę oraz otulinę, pokaż gogle i daj ocenić sobie pancerz.  Przejście przez akredytację larpową jest niezbędne do dopuszczenia do larpa. Osoby które przyjadą po tej godzinie będą mieć możliwość akredytacji w czasie larpa, ale załatwcie to lepiej w sobotę. Szybko pójdzie, obiecujemy.

 

14:00, 16:00 i 18:00  Sobota

Nauka gry w pokera

Wiemy, że nie wszyscy wiedzą jak grać w pokera Texas Hold’em, dlatego Tomir poprowadzi dla Was warsztaty jak w to grać, żebyście mogli bez przypału wziąć udział w larpowym turnieju. Polecamy skorzystać z tej atrakcji.

 

19:00 Sobota

Briefing NPCów

Takie spotkanie na którym będą ludzie którzy zadeklarowali się, że będą robić reszcie graczy grę, a my im powiemy jak. W sumie nie wiem po co o tym pisze, ale chciałem się pochwalić, że mamy dużo NPCów i są zajebiści.

 

19:00 Poniedziałek

Podsumowanie larpa

Powiemy Wam co jak poszło, jakie były założenia, będzie też mogli nas pochwalić lub zabić jak damy dupy. Ot takie spotkanie dla poważnych larperów od poważnych orgów.