X

Pstrąże vol. II

00:00 23-12-2016 samlis

Pstrąże, dolnośląskie miasteczko duchów, zostało opuszczone przez Armię Radziecką około 1990 roku. Za czasów świetności stacjonowało tu około 15 tyś żołnierzy wraz z rodzinami. Jest to jeden z najatrakcyjniejszych, dla każdego maniaka post-apo, terenów na Dolnym Śląsku. Na kompleks składają się zarówno bloki mieszkalne, tzw. Leningrady, jak i dworki dla kadry oficerskie, ale znaleźć tutaj można również opuszczone hale, szkołę, przedszkole, a nawet sale kinową. Nic więc dziwnego, że teren tak rozległy stanowił cel drugiego już wspólnego patrolu Zakonu i Bractwa Piwnego. Pierwszy raz zawitaliśmy tam w marcu i zachwyciliśmy się obiektem. Czerwcowy wypad był nie mniej interesujący.

Wyprawa zaczęła się od krótkiego spotkania z ćwiczącym tam oddziałem policji lub służb specjalnych (dla naszego bezpieczeństwa postanowiliśmy nie wnikać). Szybko ustaliliśmy po którym terenie możemy się bezpiecznie poruszać i oddaliliśmy się w swoją stronę. Warto zauważyć, że Pstrąże jest miejscem regularnych treningów rożnego rodzaju formacji - od policji, przez wojsko, aż po ratowników medycznych. Rozlegające się w oddali strzały towarzyszyły nam przez dwa dni, dodając niesamowitego klimatu.

W trakcie eksploracji udało nam się zaobserwować narodziny Bobus Erectus. Ten wolno żyjący gatunek żywi się niemal wyłącznie piwem, dlatego zaleca się, żeby przebywając na jego terenach łowieckich, dobrze ukrywać zapasy browara. Dzień zakończyliśmy pokazem filmowym. Niestety wybrany przez nas film, "Chłopiec i jego pies", okazał się zbyt ciężki jak na tą porę i wszyscy posnęli.

Moje serce z rana podbiła przepyszna jajecznica sponsorowana przez Ważkę, Trefla i obcęgi. Niestety co dobre szybko się kończy. Inkwizytor Entrop znalazł bowiem przycisk Końca Wycieczki i z nieśmiertelnym stwierdzeniem na ustach, "ciekawe co się stanie jak to wcisnę", zakończył eksplorację Pstrąża. Niewiele więc myśląc, spakowaliśmy się i ruszyliśmy w kierunku Postnania.

Autor:havoc
Uczestnicy:Technik, Mrok, Ważka, Treflu, Nesfor, Widłak, Adam242, Entrop, Havoc
Data wydarzenia:2010-06-17