X

Fort piechoty I.St. (Infanterie Stutzpunkt) nr 6

00:00 23-12-2016 samlis

Pomimo bardzo niesprzyjających warunków o niebotycznie wczesnej godzinie rano(w niedziele wstawać o 8!) Grupa wyruszyła w składzie Havoc, Łosiu z chateu D`Havoc w kierunku dworca pkp, po drodze przechwyciliśmy M-tę a na przystanku tramwajowym na stawowej dołączył do nas Leśny. Po 3-krotnej zmianie środka transportu udało się nam dotrzeć na Polanowice.

Mimo kompletnego braku zwiadu udało nam się w ciągu 10 min. dostać do fortu, który okazał się ciekawy i klimatyczny. Poza stertami śmieci(które w jednostkowych sytuacjach okazały się przydatne), obiekt w niezłym stanie, wnętrze głównego bunkra było zdewastowane na poziomie nie przekraczającym standardów.

Po tym jak jednostka straży przedniej dokonała rozpoznania głównego obiektu, gdzie prześladowała ich dziwna choroba chwilowej mutacji twarzy, dotarła do nich jednostka zmechanizowana - w skład której wchodził Abadon i Magda oraz ciężki sprzęt.

Po szybkiej wizji lokalnej wewnątrz bunkra już wszyscy razem dokonaliśmy wizytacji transzeji oraz 2 mini i jednego nano schronu, które to stanowiły pozostałą część kompleksu.

Reasumując: mały acz interesujący kompleksik który jest idealny na krótki niezobowiązujący wypadzik albo larpa.

rys historyczny:

Główny schron kompanii pochodzi z lat 1890/91. W 1910 następuje, podobnie jak w poprzednim forcie, rozbudowa schronu oraz równolegle budowa obiektów pomocniczych. Fort nr 6 to drugi najlepiej dostępny do zwiedzania punkt oporu piechoty we Wrocławiu, obok fortu nr 4. W zespole znajdują się dwa przeciwstawne schrony-wartownie, na lewej flance schron obsługi ckm-u oraz długi ciąg żelbetonowych stanowisk strzeleckich. Także i w tym forcie nie zobaczymy już stalowych, ślimakowych stanowisk obserwacyjnych umieszczonych w stanowiskach strzeleckich. Schron główny jest zamknięty, ale dostać się można od góry.

Autor:entrop
Uczestnicy:Havoc, Łosiu, Leśny, M-ta, Abadon, Magda
Data wydarzenia:2010-12-17